Mapka

Oddział Łęki (Bielsko Biała)

Oddział Sosnowiec

Folia ochronna na samochód Bielsko Biała

Folia ochronna na samochód cieszy się sporym uznaniem na rynku. Właściciele auta chcą nadać mu wyjątkowy charakter i zadbać o zabezpieczenie przed uszkodzeniami.

Czym cechuje się oklejanie samochodu? Jakie zalety ma takie rozwiązanie? Czy warto skorzystać z folii ochronnej?

Folia ochronna na samochód zyskuje na popularności!

Folie ochronne na samochód są aktualnie uważane za skuteczne zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Nie bez powodu coraz  więcej kierowców decyduje się na taki zabieg.

Folia odznacza się długim okresem trwałości – przydatność szacuje się nawet na użytkowanie do 10 lat. Plusem jest odporność i zupełna niewidoczność folii. Właściciele pojazdów wskazują, że jest to najlepsze rozwiązanie, jakie daje ochronę przed zadrapaniami, zarysowaniami, otarciami, czy odpryskiem lakieru.

Co ciekawe, sam proces zabezpieczenia taką folią jest odwracalny, dlatego bez problemu możliwe jest jej usunięcie bez szkody dla powłoki lakierniczej, nawet w ciągu kilku lat po założeniu. 

Oklejanie samochodu w praktyce

Usługa oklejania samochodu jest wykonywane przez specjalistów, w tym przypadku w warsztacie blisko miasta Bielsko Biała. To właśnie oni doskonale znają się na swojej pracy i potrafią to zrobić zgodnie ze sztuką.

Auto po zabezpieczeniu można normalnie myć i nie trzeba stosować specjalistycznych czynności pielęgnacyjnych. Ochrona tego typu polega na nałożeniu wykonanej na miarę folii poliuretanowej na lakierowane elementy nadwozia.

Każde zlecenie jest traktowane indywidualnie i dopasowane do danego pojazdu. Zauważyć warto, że odpowiednia konserwacja folii wpłynie na dożywotni estetyczny wygląd samochodu i najlepszą ochronę. 

Zalety folii ochronnej na samochód

Folia ochronna na samochód ma wiele zalet. Przede wszystkim warto wymienić:

 • niewidoczność dla oka,
 • skuteczną ochronę przed uszkodzeniami lakieru,
 • uzyskanie możliwości ponownej aplikacji folii,
 • zdolność do samoregeneracji (aspekt ten powstaje pod wpływem temperatury),
 • podniesienie wartości auta,
 • długoletnia gwarancja. 

Produkt odznacza się bardzo dobrą jakością i skutecznym zabezpieczeniem, które wpływa na estetykę auta. Kierowca może cieszyć się ochroną przez długi czas. 

Folia ochronna na samochód Sosnowiec

Zależy ci na ochronie lakieru przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi? Zastanawiasz się w jaki sposób możesz zabezpieczyć swój samochód przed otarciami, zadrapaniami, odpryskami i zarysowaniami? Mieszkasz w mieście Sosnowiec lub w niedalekiej lokalizacji?

Dobrym rozwiązaniem może być oklejanie samochodu za pomocą specjalnej folii ochronnej. Ten rodzaj zabezpieczenia lakieru jest uznawany za najlepszy spośród innych sposobów dostępnych na rynku. Jakie zalety ma folia ochronna na samochód?

Jakie są zalety ochronnej folii na aucie?

Największą zaletą folii jest jej trwałość. Zabezpieczony za jej pomocą pojazd będzie chroniony nawet przez dziesięć lat. Dodatkowo, przez pierwsze dwa lata obowiązuje okres gwarancyjny na usługę aplikacji takiej folii.

Materiał używany do zabezpieczenia lakieru jest przeźroczysty i bezbarwny, dzięki czemu pozostaje niewidoczny dla oka. Dodatkowo folia ochronna na samochód posiada zdolność samoregulacji pod wpływem temperatury. Co ciekawe, taka folia nadaje się do ponownej aplikacji, a jej założenie podnosi wartość samochodu. 

To jeden z najlepszych sposobów zabezpieczenia

Oklejanie samochodu za pomocą folii uznawane jest za najlepsze dostępne na rynku zabezpieczenie lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi. Proces oklejania jest całkowicie odwracalny. Jeżeli po kilku latach korzystania z folii, z jakiegokolwiek powodu uznasz, że chcesz zrezygnować z takiej formy zabezpieczania lakieru, to istnieje możliwość zdjęcia folii. Zdjęcie jej nie będzie miało żadnych negatywnych konsekwencji dla stanu lakieru.

Istotną informacją jest również fakt, że folia ochronna na samochód nie implikuje konieczności wykonywania jakichkolwiek specjalistycznych czynności pielęgnacyjnych. Samochód zabezpieczony folią, można myć w taki sam sposób, w jaki robiliśmy to wcześniej, używając takich samych detergentów.

Ochrona lakieru jest możliwa poprzez oklejenie pojazdu indywidualnie przygotowanej, wykrojonej na miarę folii poliuretanowej. Jeżeli po nałożeniu będziemy eksploatować folię w odpowiedni sposób, to tak naprawdę możemy liczyć na dożywotni, perfekcyjny wygląd lakieru. Oprócz estetyki, folia zapewnia również doskonałą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi każdego rodzaju.

Folia ochronna na samochód Katowice

By zadbać o swój samochód można wykonać wiele zabiegów, począwszy od nakładania odpowiednich powłok zabezpieczających na karoserie, aż po oklejanie lamp, szyb foliami ochronnymi, czy też przyciemniającymi, które posiadają takie same właściwości. Oczywiście folie ochronne są stosowane również przy zabezpieczeniu całej powierzchni samochodu.

Co wybrać, aby był to wybór optymalny?

Obecnie na rynku znajduje się wiele produktów, których zadaniem jest ochrona karoserii samochodowej. Jednym z najlepszych zabezpieczeń, które chronią przed uszkadzaniami mechanicznymi są właśnie folie ochronne.

Są stosowane bardzo często ze względu na swoją niezwykłą trwałość. Okres ich przydatności jest długi, ponieważ wynosi on aż do 10 lat. Poza tym są wyjątkowo odporne oraz co również jest istotne są niewidoczne. Dla właścicieli pojazdów, których nadrzędnym priorytetem jest ochrona karoserii przed otarciami, zarysowaniami, zadrapaniami i odpryskami lakieru stanowią najlepsze rozwiązanie. 

Jeśli Ci się znudzi… to można to cofnąć!

Proces zabezpieczenia całej powierzchni auta foliami ochronnymi jest w zupełności całkowicie odwracalny, umożliwiając ich usunięcie bez jakiejkolwiek szkody dla powłoki lakierniczej nawet po kilku latach od jej nałożenia. Folie ochronną (poliuretanową), która jest przygotowana indywidualnie oraz wykrojona na miarę nakłada się na odpowiednio przygotowane wcześniej elementy nadwozia. 

Samochód po wykonaniu takiego zabiegu zabezpieczenia można bez przeszkód poddać tradycyjnemu myciu, ponieważ nie wymaga on żadnych specjalnych czynności pielęgnacyjnych. Odpowiednio konserwowana folia gwarantuje dożywotni i przede wszystkim estetyczny wygląd pojazdu oraz dodatkowo bezkompromisową ochronę.

Zalety, które niesie ze sobą aplikacja folii ochronnej

Folia ochronna jest zupełnie klarowna, zatem dzięki profesjonalnej aplikacji jest również niewidoczna dla oka. Z pewności obecnie jest najlepszą ochroną przed wszelkimi uszkodzeniami lakieru.

Poza tym folia pod wpływem temperatury posiada zdolność do samoregeneracji. Jest inwestycją na lata, która podnosi wartość pojazdu. Dodatkowo przysługuje na nią 10 lat gwarancji od producenta, a także 2 letnia gwarancja na wykonanie aplikacji. 

Zapraszamy do naszego warsztatu zlokalizowanego blisko miasta Katowice. Wykonamy indywidualną wycenę usługi dla Twojego samochodu.

Oddział Łęki

Oddział Sosnowiec

Folia ochronna na samochód – oklejanie auta Śląsk

Mniejsze, boczne drogi asfaltowe zabrudzone piachem i małymi kamieniami, czy drogi szutrowe. Kto nie miał z takimi do czynienia? Doskonale znamy sytuacje z takich miejsc, gdy kamienie znajdujące się na drodze, uderzają o karoserię naszego auta, uszkadzając przy tym powłokę lakierniczą. Psuje to estetykę naszego pojazdu, lecz w skrajnych przypadkach może nawet spowodować problemy z korozją. Idealnym rozwiązaniem jest bezbarwna folia ochronna PPF. Dzięki swoim właściwościom idealnie chroni nasz lakier przed rysami, odpryskami kamieni czy przetarciami.

Jakie auto można okleić folią PPF?

W zasadzie każde. Jedynym kryterium jest dobrze przygotowany lakier. W takim razie folię możemy stosować na lakier aut nowych, jak i używanych pod warunkiem, że lakier będzie dobrze wyczyszczony i gładki.

A co z wyglądem lakieru?

Folia PPF została opracowana w ten sposób, aby była w 100 procentach przezroczysta. Nałożona folia jest na tyle klarowna, że ciężko gołym okiem ocenić, czy dany element jest oklejony. W momencie, kiedy zarysujemy folię, produkt sam uzupełnia powstały ubytek wskutek działania wysokiej temperatury. Taka samoregenerująca właściwość folii pozwala na długie utrzymywanie jej na lakierze w idealnym stanie. Przykładem może być maska pojazdu. Ciepło generowane przez silnik spalinowy zostaje oddawane na maskę auta. Folia, którą omawiany element został pokryty, samoczynnie uzupełnia ubytki.

Auto oklejone folią PPF bez problemu możemy myć ręcznie, czy na myjniach dotykowych. Dobrze zaaplikowana folia gwarantuje nam wysoką wytrzymałość, a regularne dbanie o taką powłokę znacznie wydłuża jej żywotność.

Producenci folii PPF deklarują nam w znaczącej większości przypadków 10-letnią gwarancję na sam produkt. Dodatkowo nasza firma oferuje Państwu 2-letnią gwarancje na aplikację folii.

Elementy, które mają zostać pokryte folią PPF, wybiera klient. Może to być powierzchnia całego auta, ale najczęściej wybieranymi elementami są elementy swego rodzaju “kadłuba” pojazdu. W jego skład wchodzą m.in.:

 • maska
 • zderzak frontowy
 • błotniki
 • lampy
 • lusterka
 • słupki A.

Folia to inwestycja?

Folia ochronna nie tylko zabezpieczy nasz lakier przed uszkodzeniami, ale także podniesie wartość naszego pojazdu w momencie sprzedaży. Kupujący cenią sobie ten sposób dbania o samochód, za co skłonni są dopłacić.

Co z demontażem?

Demontaż bezbarwnej folii ochronnej PPF nie sprawia większych problemów. Po zdjęciu folii z samochodu powłoka lakiernicza wygląda tak, jak przed montażem folii. Jedyną cechą różniącą taki lakier od lakieru niezabezpieczonego folią, jest jego znacznie lepszy stan!