Mapka

Oddział Łęki (Bielsko Biała)

Oddział Sosnowiec

Auto SPA Bielsko Biała

Jeśli uważasz, że mycie auta na myjni jest najlepszym sposobem na czysty i zadbany samochód to jesteś w błędzie. Zapobiega to jedynie nawarstwianiu się brudu. Lepszym rezultatem jest, kiedy Twój pojazd lśni i wygląda jakby wyjechał prosto z salonu. Aby to uzyskać trzeba skorzystać z usług auto detailingu, określanym czasami jako auto SPA.

Na czym polega Auto SPA?

Jest to zestaw usług związanych ze starannym czyszczeniu samochodu z zewnątrz i wewnątrz. Cała renowacja może potrwać nawet kilka dni, ponieważ cały proces dzielony jest na wiele etapów.

Należy pamiętać, że auto SPA to nie tylko samo mycie, w którym dochodzi do usunięcia zabrudzeń, lecz także wyeliminowanie drobnych defektów takich jak przebarwienia lakieru, zarysowania. SPA dla aut nie jest przeprowadzane tylko w środku, lecz również dotyczy prac na zewnątrz samochodu.

W trakcie przeprowadzania prac ekspert skupia się na regeneracji i konserwacji lakieru, kół, szyb, i elementów chromowanych. Na początku należy usunąć brud i inne ciała obce z karoserii za pomocą specjalnej rękawicy i myjki ciśnieniowej, oraz aktywnej piany, a następnie przywrócić lakierowi gładkość czyszcząc go glinką.

W dalszym etapie badana jest grubość powłoki lakieru, dopiero wtedy można przystąpić do uzupełnienia ubytków. Jest to proces czasochłonny i wymagający precyzji i dokładności, do tego typu czynności używa się specjalnych past miękkich, twardych, ściernych.

Zabezpieczenie pojazdu – ważne są detale

Po wykonaniu prac związanych z korektą lakieru przychodzi czas na zabezpieczenie pojazdu. Wykonuje się to za pomocą odpowiednich odżywek, które chronią materiał przed promieniowaniem UV, dzięki czemu uzyskujemy efektowny matowy połysk.

Produktów do tego rodzaju ochrony jest bardzo dużo na rynku, ale te oparte na naturalnych składnikach cieszą się popularnością i uznaniem wśród fachowców jest wosk carnauba, który posiada ekstrakt z wosku roślinnego pozyskiwany z liści palm rosnących w Brazylii ma on szerokie zastosowanie w produktach do polerowania.

Ile kosztuje Auto SPA w mieście Bielsko-Biała?

Koszt ofert jest zróżnicowany zależy on od miasta, konkretnego zakładu i zakresu pracy, jaki jest wykonywany na konkretnym pojeździe. Wybierając wśród różnych pakietów dostosowanych do naszych potrzeb cena będzie do tego uwarunkowana.

W celu otrzymania indywidualnej wyceny prosimy o kontakt z naszym biurem.

Auto SPA Sosnowiec – na czym polega usługa?

W trosce o Twój samochód, w nawiązaniu do usługi Auto SPA, proponujemy mycie składające się z czterech etapów. Każdy z nich jest kluczowy, żadnego nie można pominąć aby uzyskać zniewalający efekt. Najlepsze zaś jest to, że wszystko wykonamy za Ciebie!

Etap pierwszy Auto SPA – mycie wstępne

W początkowej fazie mycia korzystamy z myjki ciśnieniowej oraz aktywnej piany. Dzięki temu w łatwy i nieinwazyjny sposób pozbywamy się wszelkich zabrudzeń, nawet tych najtrudniejszych do usunięcia, jak np zaschnięte błoto.

Zastanawiasz się jak to działa? To proste. Pozostawiamy pianę aktywną na kilka minut. Wówczas ma szansę zadziałać. To pozwala na uniknięcie niechcianych zarysowań podczas dalszych etapów pielęgnacji w naszym Auto SPA. Po maksymalnym czasie, który wynosi 7 minut piana jest dokładnie spłukiwana.

Etap drugi usługi – czas na koła

Etap drugi polega na oczyszczeniu kół. Traktujemy felgi specjalistycznym preparatem, który pozwala rozpuścić powstający na nich nalot. Zostają one zabarwione na kolor czerwony. Jest to etap przejściowy.

Etap trzeci – właściwy

Pora na mycie właściwe. Jest to ręczne mycie samochodu przy użyciu rękawicy. Jest ona wykonana z materiałów takich jak wełna lub mikrofibra w celu zapewnienia jak najlepszego efektu.

Podczas tego etapu stosujemy również szampon oraz wodę, znajdujące się w odrębnych wiadrach. Jest to najbardziej znany a zarazem najprostszy sposób na zniwelowanie ryzyka zarysowań.

Po zakończeniu mycia ręcznego spłukujemy pojazd dużą ilością miękkiej wody.

Etap czwarty Auto SPA – suszenie, dopieszczanie

Osuszanie jest  ostatnim etapem mycia w naszym Auto Spa. Ta czynność zajmuje nam najwięcej czasu, gdyż wykonujemy ją bardzo ostrożnie. Używamy w tym celu specjalnych ręczników zwanych Fluffy.

Te materiały wykonane z mikrofibry rozkładamy na elementach, które chcemy osuszyć. Pozostawiamy je tam do momentu, w którym wchłoną wodę. Unikamy zbędnego tarcia, które mogłoby powodować powstawanie rys. Zamiast tego delikatnie zdejmujemy ręczniki.

Ostatnią czynnością jest wytarcie wszelkich wnęk i pozostałych miejsc, które pozostały nieosuszone. 

To już koniec. Twój samochód wyjeżdża z naszego warsztatu w mieście Sosnowiec, a Ty cieszysz się jego pięknym widokiem.

Auto SPA Katowice – czego należy się spodziewać?

Każdy właściciel swojego samochodu stara się przede wszystkim o niego dbać. Jest to istotny element, jeśli chcemy cieszyć się z długiej eksploatacji pojazdu. Aby zadbać o czystość swojego auta, należy przejść wieloetapowy proces.

Zwykłe mycie w myjni automatycznej, czy bezdotykowej nie zawsze wystarcza, ponieważ niekiedy otrzymanie pożądanego efektu jest niemożliwe. Warto również pamiętać, czy wybrana opcja jest bezpieczna dla naszej powłoki lakierniczej. 

Aby pomóc Ci zadbać o swój samochód wiele firm, które zajmują siędetalingiem oferują usługę, która nazywa się Auto SPA. Przejście całego etapu wykonanego zabiegu pozwala na uniknięcie plam, które powstają po twardej wodzie i kolistych rys. Cały proces składa się z 4 etapów.

Etap 1 Auto SPA – Pre Wash

Polega na usunięciu brudu z auta i rozpuszczeniu np. zaschniętego błota za pomocą myjki ciśnieniowej oraz piany aktywnej.

Aby aktywna piana mogła zadziałać należy pozostawić ją na około 3 do 7 minut. Proces ten pozwala na rozpuszczenie uporczywego zabrudzenia i pozwoli uniknąć zarysowania karoserii w kolejnych etapach.

Nie możną dopuszczać do całkowitego wyschnięcia piany. Po nałożeniu i upłynięciu chwili, w której wystąpi jej aktywacja, należy dokładnie spłukać powierzchnię samochodu.

Etap 2 – mycie kół

Felgi są spryskiwane specjalnym preparatem, który zawiera substancję aktywną – deironizer.Powoduje to rozpuszczenie nalotu metalicznego na powierzchni felg, powodując zabarwienie na krwiście czerwony kolor.

Etap 3 – mycie właściwe

Ręcznie za pomocą rękawicy z mikrofibry lub wełny, myje się całość samochodu. „Mycie na dwa wiadra” to sposób, który polega na używaniu dwóch wiader. W pierwszym znajduje się szampon, a w drugim woda do płukania rękawicy.

Dzięki zastosowaniu tej zasady ogranicza się ryzyko zarysowania karoserii. Na końcu samochód spłukany zostaje dużą ilością wody miękkiej.

Etap 4 Auto SPA – osuszanie Twojego samochodu

Ostatni etap mycia samochodu. W celu osuszenia wykorzystuje się duże ręczniki z mikrofibry tzw. Fluffy. Ręczniki rozkładane na wycierane elementy i pozwalają aby fibra sama wchłonęła wodę.

Ściąga się je do siebie. Proces ten minimalizuje ryzyko nawet najmniejszego zarysowania karoserii. Na sam koniec osobnym ręcznikiem wycierane są wnęki drzwi, progi oraz wnęka wlewu paliwa. 

Oddział Łęki

Oddział Sosnowiec

Dobry detailing auta na Śląsku? Zobacz Auto Spa Śląsk!

Jeżeli szukasz usług typu Auto Spa Śląsk lub podobnych, z kategorii auto detailingu to zapraszamy do kontaktu. Chętnie zajmiemy się Twoim autem!