Oddział Łęki (Bielsko Biała)

Oddział Sosnowiec

Dlaczego auto SPA jest lepsze niż mycie samochodu na myjni?

JJeśli uważasz, że mycie auta na myjni jest najlepszym sposobem na czysty i zadbany samochód, to jesteś w błędzie. Zapobiega to jedynie nawarstwianiu się brudu. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest skorzystanie z profesjonalnych usług ręcznego mycia pojazdu. Auto SPA polega na precyzyjnym czyszczeniu samochodu nie tylko zewnątrz, ale również w środku. Pracownicy wykorzystują swoje umiejętności, a także doświadczenie, co przekłada się na efekty ich pracy. Żaden automat nie jest w stanie tego zastąpić. Poza tym w Studio wykorzystujemy wyłącznie wysokiej jakości środki. Jak najbardziej są one bezpieczne dla lakieru pojazdu i wszystkich jego elementów. Starannie dobieramy preparaty, aby nie wpłynęły negatywnie na stan samochodu, ale dokładnie go wyczyściły.

Dużą zaletą skorzystanie z usług auto SPA jest również to, że wykonując czyszczenie ręczne, można dokładnie posprzątać wszystkie, nawet najmniejsze elementy pojazdu. Nie jest to natomiast możliwe podczas korzystania z myjni. W naszym Studio dbamy o wszystkie części samochodu, nawet te, które na pierwszy rzut oka są niewidoczne. Usuwamy brud nie tylko z gładkich powierzchni, ale także z różnych zakamarków. Czyścimy m.in. nadkola, wnęki drzwi oraz klap czy okolice listew.

Na czym dokładnie polegają usługi auto SPA?

Auto SPA to zestaw usług związanych ze starannym czyszczeniem samochodu z zewnątrz i wewnątrz. Cała renowacja może potrwać nawet kilka dni, ponieważ proces dzielony jest na wiele etapów. Należy pamiętać, że auto SPA to nie tylko samo mycie, w którym dochodzi do usunięcia zabrudzeń, lecz także wyeliminowanie drobnych defektów takich jak przebarwienia lakieru czy zarysowania. SPA dla aut oczywiście nie jest przeprowadzane tylko w środku, lecz również dotyczy prac na zewnątrz samochodu.

W trakcie przeprowadzania prac skupiamy się na regeneracji i konserwacji lakieru, kół, szyb i elementów chromowanych. Na początku usuwamy brud i inne ciała obce z karoserii za pomocą specjalnej rękawicy i myjki ciśnieniowej oraz aktywnej piany, a następnie przywracamy lakierowi gładkość, czyszcząc go glinką.

W dalszym etapie badamy grubość powłoki lakieru i dopiero wtedy możemy przystąpić do uzupełnienia ubytków. Jest to proces czasochłonny i wymagający precyzji oraz dokładności, do tego typu czynności używa się specjalnych past miękkich, twardych, ściernych.

Zabezpieczenie pojazdu – ważne są detale

Po wykonaniu prac związanych z korektą lakieru przychodzi czas na zabezpieczenie pojazdu. Wykonujemy to za pomocą odpowiednich odżywek, które chronią materiał przed promieniowaniem UV, dzięki czemu uzyskujemy efektowny matowy połysk.

Produktów do tego rodzaju ochrony jest bardzo dużo na rynku, ale te oparte na naturalnych składnikach cieszą się największą popularnością i uznaniem wśród fachowców. Wśród nich jest wosk carnauba, który zawiera ekstrakt z wosku roślinnego pozyskiwany z liści palm rosnących w Brazylii. Ma on szerokie zastosowanie w produktach do polerowania.

Usługi auto SPA świadczymy w tych miastach:

Oddział Łęki

Oddział Sosnowiec