Mapka

Oddział Łęki (Bielsko Biała)

Oddział Sosnowiec

Zmiana koloru auta Bielsko Biała

Zmiana koloru samochodu nie musi wiązać się z koniecznością lakierowania karoserii. Do tego celu służą specjalne folie wykonane z najlepszej jakości materiału PCV. Można z powodzeniem naklejać je na powierzchniach różnego typu, które posiadają różny kształt (kanciasty lub zaokrąglony). Dużą zaletą folii jest możliwość ich usunięcia. Po odklejeniu na karoserii nie ma najmniejszych śladów po aplikacji folii.

Na rynku jest wiele wariantów kolorystycznych i strukturalnych folii stosowanych do zmiany koloru auta. Użytkownik pojazdu może również zdecydować się na rozwiązanie nieszablonowe – dobrać różne kolory i wzory folii i stworzyć z nich interesującą mozaikę. Dzięki technikom cyfrowego druku można wydrukować folię, która w pełni odpowiada użytkownikowi pojazdu.

Zmieniając kolor auta przy wykorzystaniu folii PCV stosuje się minimalną ilość połączeń pomiędzy poszczególnymi fragmentami folii. Pozwala to na uzyskanie idealnego efektu wizualnego. Po pewnym czasie można zmienić kolor auta na inny, odklejenie folii nie jest skomplikowane, nie wymaga cięcia jej na karoserii.

Mycie pojazdu i wszelkie zabiegi pielęgnacyjne są takie same jak karoserii pokrytej lakierem albo powłoką ceramiczną. Folia do zmiany koloru auta stanowi skuteczne zabezpieczenie powłoki lakierowej. Brud, kurz, wszelkie inne zanieczyszczenia jak martwe owady, soki z drzew czy ptasie odchody gromadzą się na folii, a nie bezpośrednio na lakierze. Powłoka lakierowana pozostaje w stanie nienaruszonym.  

Czym jest BasicWrap?

Perfekcyjnie przeprowadzony zabieg BasicWrap wymaga demontażu klamek i lusterek oraz listew. Najczęściej okleja się folią lakierowaną powierzchnię karoserii. Ten sposób oklejania folią najlepiej sprawdza się w przypadku oklejania reklamowego i pojazdów posiadających ciemny kolor lakieru, najlepiej czarny.

Czym jest FullWrap?

Jeżeli użytkownik pojazdu zdecyduje się na oklejenie samochodu folią odbiegającą kolorystycznie od oryginalnego koloru lakieru, istnieje możliwość pokrycia materiałem z PCV również elementów wewnętrznych pojazdu. Można np. okleić wnęki drzwi. Wymaga to częściowego lub całkowitego demontażu drzwi. Warto jednak poświęcić na to czas, aby końcowy efekt zmiany koloru auta był doskonały i robił imponujące wrażenie.

Zmiana koloru samochodu folią Sosnowiec

Zmiana koloru auta poprzez oklejenie folią staje się coraz popularniejsza. Usługa jest bardzo atrakcyjna ze względu na swoją formę. Możemy zmienić kolor auta, nie ingerując w strukturę lakieru. Szeroki wachlarz ofert producentów wytwarzających folie samochodowe pozwala nam na spersonalizowanie auta w taki sposób, jaki sobie tylko zażyczymy. Folią okleić można nie tylko samochody nowe, lecz również używane. W tym drugim przypadku uprzednio należy dobrze przygotować powierzchnię lakieru, aby była idealnie gładka.

Tak przygotowany lakier jest gwarancją właściwej aplikacji folii. Głównym powodem, dlaczego klienci decydują się na oklejenie auta, jest zmiana koloru, jednak nie jest to koniec jej właściwości. Folia odgrywa również duże znaczenie w kwestii zabezpieczenia oryginalnego lakieru auta przed czynnikami zewnętrznymi, jakimi są sól drogowa, kwaśne deszcze, ptasie odchody, odpryski, czy przetarcia. Wszystko to przyjmuje na siebie folia, chroniąc przy tym oryginalną powierzchnię karoserii.

Typy usługi wrappingu:

Usługa typu BasicWrap

BasicWrap to podstawowa usługa oklejenia auta folią. Auto zostaje oklejone na wszystkich zewnętrznych powierzchniach. Dla większej precyzji nasi pracownicy (oczywiście, o ile to możliwe) demontują wszelkie zewnętrzne elementy typu:

  • klamki,
  • lusterka,
  • listwy.

W ten sposób możemy zadbać o najmniejsze szczegóły.

Usługa BasicWrap nie obejmuje jednak aplikacji folii w miejscach typu:

  • wnęki drzwi,
  • wnęka bagażnika itp.

Folia zostaje jedynie zawinięta na krawędzie elementów w celu ukrycia zakończeń arkusza foli tak, aby nie były widoczne z zewnątrz pojazdu. Jest to usługa znajdująca zastosowanie w momencie, gdy oklejamy auto folią o odcieniu zbliżonym do koloru naszego lakieru, a także, kiedy powłoka lakiernicza naszego auta jest ciemna, np. czarna.

Usługa typu FullWrap.

FullWrap to usługa dla perfekcjonistów w każdym calu. Usługa obejmuje dokładnie ten sam zakres prac, co podstawowa usługa BasicWrap z wyjątkiem wnęk drzwi, czy bagażnika. W tej usłudze wszystkie wyżej wspomniane miejsca zostają oklejone folią w ten sam sposób, co cała karoseria. Liczy się to z wydłużonym czasem pracy oraz wyższą ceną za wykonanie usługi, jednak efekt końcowy jest dosłownie imponujący!

Folia samochodowa jest banalnie łatwa w demontażu, więc w wybranym momencie możemy pozbyć się jej z naszego auta i cieszyć się idealnie zachowanym lakierem.

Gdzie w Katowicach można zmienić kolor auta?

W życiu kierowcy przychodzi tak czas, że może być już znudzony dotychczasowym kolorem samochodu, a na zakup nowego pojazdu jest jeszcze za wcześnie. Również modele użytkowane przez kilka lat, mogą nosić znamiona upływu czasu lub parkingowych przygód. Czy istnieje jakiś sposób, który pozwoli przywrócić dawny blask, dodać mu nieco drapieżności i całkowicie odmienić kolor nadwozia?

Zmiana koloru auta dzięki specjalnym folią

Tradycyjne sposoby odświeżania i zmiany koloru karoserii bywały pracochłonne, co więcej, były nieodwracalne. Poprzez rozwój nowoczesnych materiałów, przeznaczonych do przeprowadzania tego rodzaju procesów, stworzono folię, która umożliwia całkowitą zmianę koloru nadwozia. Jest to rozwiązanie nowoczesne, a przede wszystkim pozwala na uzyskanie zdumiewających efektów.

Dlatego sprawdza się nie tylko przy okazji pojazdów eksploatowanych przez prywatnych właścicieli, ale jest doskonałym sposobem na wyróżnienie firmowego samochodu. Jest to możliwe poprzez bogaty wybór kolorystyki folii oraz jej struktury. Co ważniejsze – proces ten jest całkowicie odwracalny, bez jakichkolwiek, widocznych śladów wcześniejszego nakładania folii oraz jej usuwania.

Poprzez redukcję poziomu łączeń, sposób nakładania folii jest bezpieczny także dla pierwotnej warstwy lakieru. Doświadczona i wykwalifikowana kadra pracowników przeprowadza pracę w ten sposób, iż jest ona w stu procentach bezpieczna dla auta. Jeśli wymaga tego sytuacja, demontowane są takie elementy, jak listwy, czy lusterka. W wielu przypadkach wystarczy lekkie zawinięcie folii na krawędziach, jeśli jednak kolor folii w dużym stopniu odróżnia się od lakieru, często wymagane jest także oklejenie karoserii od strony wewnętrznej. 

Doskonała forma reklamy

Obok szerokiego pola manewru, jeśli chodzi o kolorystykę, dodatkowym atutem jest także możliwość wykonana nadruku na folii, co przekłada się na jej zastosowanie w sektorze reklamy samochodowej. Trzeba pamiętać, że jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, ponieważ pozwala na całkowite usunięcie folii i powrót do pierwotnej kolorystyki auta.

Oddział Łęki (Bielsko Biała)

Oddział Sosnowiec

Zmiana koloru samochodu Śląsk

Chcesz uatrakcyjnić swój samochód chociażby przez zmianę jego koloru, ale tradycyjne lakierowanie wiąże się z zbyt długim czasem oczekiwania? Bardzo popularnym rozwiązaniem w takim wypadku jest zastosowanie folii do zamiany koloru auta. Składają się one z wysokiej jakości materiałów PCV, przeznaczone do umieszczania na każdego rodzaju powierzchni niezależnie od ich kształtu. Folie w łatwy sposób można całkowicie usunąć, nie przyczyni się to do pozostawiania śladów po jej aplikacji. Szeroki asortyment folii pozwala na wybór wielu wariantów strukturalnych i przede wszystkim kolorystycznych. Można również tworzyć niestandardowe kolory oraz wzory, przez stosowanie techniki cyfrowego zadruku.

Skutecznie i bezpiecznie!

Metoda oklejania aut z wykorzystaniem specjalnych folii określana jest jako Car wrapping. Przez zastosowanie odpowiednich narzędzi można w idealny oraz niewidoczny dla oka sposób, okleić każde auto. Bez względu na kształt nadwozia, czy liczbę przetłoczeń. Poprzez car wrapping również zabezpieczamy swoje auto, ponieważ folia posiada właściwości ochronne. Jest to sposób na szybką zmianę auta do celów reklamowych, czy identyfikacji wizualnej firmy. Jest to metoda wykorzystywana również w motorsporcie do oklejania aut np. wyścigowych w logo sponsora.

Demontowanie klamek, lusterek oraz listwy wykonywane jest w przypadku, gdy są takie możliwości, pozwala to zapewnić perfekcyjność wrappingu. Standardowo okleja się zewnętrzne, lakierowane elementy karoserii z lekkim zawijaniem folii na krawędziach. W zupełności jest to wystarczający sposób, jeśli jest to oklejanie reklamowe lub też w przypadku kiedy pojazd posiada ciemną barwę fabryczną nadwozia (np. czarną).

 Można zdecydować się także na oklejenie wewnętrznych elementów, w skład których wchodzą wewnętrzne wnęki drzwi, jeśli oryginalny kolor nadwozia znacznie różni się od wybranego koloru folii. W zależności od modelu samochodu, konieczny jest także demontaż uszczelek, zawiasów, a także w niektórych przypadkach całkowicie drzwi. Czynności te wpływają na zwiększenie czasu i nakład pracy, jednak zawsze przynoszą zamierzony efekt.