Oddział Łęki (Bielsko Biała)

Oddział Sosnowiec

Efekty renowacji lakieru samochodu

Renowacja lakieru samochodu znacznie poprawia wygląd auta. Dzięki niej możliwe jest przede wszystkim trwałe usunięcie wszystkich rys. Znikają również wszelkie mikrozarysowania (tzw. hologramy), które są efektem błędnie prowadzonej pielęgnacji pojazdu. Zabieg nadaje również głębość koloru, zwłaszcza przy renowacji pełnej. Błysk karoserii staje się wyraźny, co jest szczególnie istotne dla wielu właścicieli aut. Każdy typ renowacji prowadzi też do szklistego efektu widocznego na lakierze. Samochód po renowacji koloru wygląda jak nowy, co automatycznie wpływa na wzrost jego atrakcyjności oraz wartości.

Poprawa, renowacja, odnowienie lakieru Sosnowiec

Renowacja koloru auta szybko daje pożądane efekty. Jest wykonywana przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą, dzięki czemu postawić możemy na doskonałą jakość i sprawne wykonanie zadania. Co daje renowacja powłoki lakierniczej? Jakie usługi w tym przypadku mamy do wyboru? Jakie efekty dają te czynności?

Uwypuklenie koloru auta

Renowacja powłoki lakierniczej jest specyficznym procesem, w trakcie którego dochodzi do polerowania powłoki za pomocą padów i past polerskich. Pasty odznaczają się bardzo wysoką jakością, tak samo jak wszelkie inne wykorzystywane materiały.

Polerowanie ma na celu usunięcie rys z warstw lakieru bezbarwnego, delikatnych wżerów pochodzenia organicznego, drobnych utlenień i innych niedoskonałości, które wpływają na dyskomfort właściciela pojazdu. Zadbany samochód wymaga podejmowania czynności konserwacyjnych, które z pewnością przejdą najśmielsze oczekiwania kierowcy. Warto podkreślić, że renowacja koloru auta z powodzeniem pozwoli przywrócić salonowe piękno karoserii w naszym samochodzie. 

Usługi renowacji powłoki lakierniczej

Usługi renowacji powłoki lakierniczej mogą bazować na kilku wariantach, jakimi są:

  • Odświeżenie powłoki – bazuje na jednoetapowym polerowaniu lakieru. Pozwala znacząco odświeżyć kolor pojazdu i usunąć większość zarysowań.
  • Korekta – odznacza się dwuetapowym procesem niwelowania większości rys na lakierze. Dzięki temu powierzchnia jest gładka, a lakier nabiera blasku, który przyciąga uwagę.
  • Całkowita renowacja – obejmuje wieloetapowy proces polerowania powłoki lakierniczej. Specjaliści w bezpieczny i skuteczny sposób usuwają uszkodzoną warstwę lakieru. Pełna korekta sprawia, że karoseria uzyskuje idealne nabłyszczenie, a kolor bazuje na doskonałej głębi. 

Dlaczego warto skorzystać z usługi?

Renowacja koloru auta ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala pozbyć się rys, które z biegiem lat są coraz bardziej widoczne. Kolejnym aspektem jest poprawa połysku karoserii i nadanie jej głębi kolorystycznej. Za pomocą renowacji z pewnością pozbędziemy się hologramów, czyli małych zarysowań, jakie powstają w trakcie nieprawidłowej pielęgnacji auta.

Auto prezentuje się atrakcyjnie i dochodzi do wzrostu jego wartości. Kierowca natomiast może cieszyć się przywróceniem salonowego wyglądu karoserii, co daje spory komfort.

Renowacja koloru auta Katowice

Renowacja powłoki lakierniczej to proces mający na celu usunięcie wszelkich zarysowań, wżerów, odbarwień i innych uszkodzeń lakieru. Wyróżniamy trzy główne rodzaje renowacji lakieru:

  • odświeżenie,
  • korekta lakieru,
  • pełna renowacja lakieru.

Odświeżenie to najmniej zaawansowany sposób korekty lakieru ograniczony z ingerencji w powłokę lakierniczą do niezbędnego minimum. Polega na spolerowaniu wierzchniej warstwy lakieru bezbarwnego w celu usunięcia największych zarysowań i przetarć. Lakier nabiera połysku i przejrzystości, zyskując jednocześnie większą głębię koloru. Zalecany do aut młodych, z niezbyt mocno zniszczonym lakierem.

Proces złożony, ale warty wykonania

Korekta lakieru to już bardziej złożony proces, lecz nadal nie najbardziej skomplikowany. Składający się z dwóch etapów, zalecany jest do stosowania w autach z bardziej zniszczoną powłoką lakierniczą. Usuwa od 50 do nawet 80% rys, przetarć, hologramów, wżerów czy przebarwień. Wydobywa z lakieru jeszcze większą głębię, kolor sprawia wrażenie świeżego, a wysoki połysk odwzorowujący efekt lustrzanego odbicia, jest dopełnieniem całego efektu. Jest to najczęściej wybierany poziom regeneracji lakieru.

Jak osiągnąć pełny efekt?

Pełna renowacja koloru auta to kilku etapowy proces przywrócenia lakieru do stanu idealnego. Wykonanie takiej korekty zaleca się dla aut ze starym lub bardzo zniszczonym lakierem.  Wykonywany za pomocą najwyższej klasy padów i past polerskich. Każde miejsce zostaje kilkukrotnie kontrolowane podczas całego procesu, w celu uzyskania najlepszego efektu. Ten etap renowacji lakieru usuwa 100% rys, hologramów, przetarć, odbarwień itp. Lakier zyskuje niejednokrotnie lepszy blask niż w przypadku wyjazdu z fabryki.

Efekt lustrzanego odbicia sprawia wrażenie nieskończonej głębi powłoki lakierniczej. Lakier staje się nieskazitelnie gładki i przejrzysty. Po takim zabiegu lakier nie może już wyglądać lepiej. Zabezpieczony dodatkowo np. powłoką ceramiczną utrzyma niesamowity efekt na długie lata.

Warto zdecydować się na taką usługę, ponieważ ze względu na dostępność regeneracji w trzech opcjach, każdy znajdzie odpowiednio zaawansowaną korektę względem stanu lakieru swojego auta. 

Oddział Łęki (Bielsko Biała)

Oddział Sosnowiec

Odnowa lakieru samochodu Śląsk

Odnowa lakieru polega na usunięciu wszystkich niedoskonałości takie jak: zarysowania, przetarcia, zmatowienie, hologramy  spowodowanych przez pogodę, promienie słońca, niewłaściwą pielęgnację i uszkodzenia mechaniczne. Piękny samochód nie musi być z salonu, co prawda należy włożyć w niego dużo poświęcenia, ale efekty pielęgnacji są zadowalające (po pełnej renowacji samochody często wyglądają lepiej niż te z fabryki).

Bardzo dokładne odnowienie wyglądu samochodu, aby wyglądał jak z salonu jest trudne. Usunięcie większych zniszczeń wymaga długiej pracy przy karoserii. Dzięki takim zabiegom samochód będzie miał piękny wygląd co przyciągnie dużo spojrzeń, oraz za auto po odnowieniu można dostać więcej pieniędzy gdy chcemy je sprzedać. 

Co z większymi ubytkami?

Przy większych ubytkach, gdy na lakierze występują ogniska rdzy czy wgniecenia, najpierw należy się ich pozbyć, a potem można przystąpić do odnowy koloru auta. Renowacja lakieru odbywa się za pomocą wysokiej jakości past polerskich oraz padów, które nadadzą połysk, przywrócą kolor, oraz usuną zarysowania z powierzchni lakieru. Od ilości czynności jakie powinny zostać wykonane zależy stan powłoki lakierniczej. Można wykonać odświeżenie lakieru, której celem jest jednoetapowa polerka, dzięki której można usunąć mniejsze zarysowania oraz uzyskać piękną barwę.

Dzięki korekcie lakieru można usunąć dużą część zarysowań, lakier staje się idealnie gładki oraz nabiera połysku. Korektę można wykonać ręcznie, bądź maszyną polerską, oraz pastami 2 lub 3 gradacji. W niektórych sytuacjach należy użyć papieru ściernego. Przed rozpoczęciem każdej pracy przy lakierze należy zabezpieczyć elementy plastikowe, ponieważ mogą one ulec uszkodzeniu.

Po korekcie należy oczyścić lakier z pozostałości pasty, co pomoże ustalić jakość poprawy lakieru. Poprzez pełną renowację z lakieru usunięte zostają wszystkie ubytki i po tym zabiegu karoseria samochodu jest zadowalająco gładka i błyszczy się jak lustro. Podczas tego zabiegu używane są najlepsze jakościowo produkty, które nadadzą piękna samochodowi na długi czas.