Oddział Łęki (Bielsko Biała)

Oddział Sosnowiec

Przyciemnianie lamp Bielsko Biała

Istnieje wiele sposobów na tuning optyczny samochodu. Jednym z nich jest przyciemnianie kloszy reflektorów folią PPF. Ta niewielka zmiana potrafi nadać naszemu autu drapieżnego lub eleganckiego charakteru. Przydymione lampy są popularne wśród właścicieli sportowych aut i luksusowych limuzyn, a niektóre marki w dzisiejszych czasach oferują je jako opcję dodatkową w swoich modelach.

Taki zabieg niesie ze sobą wiele zalet ochronnych, jak i estetycznych. Przy podjęciu decyzji o przyciemnieniu reflektorów należy pamiętać o tym, aby wykonać to profesjonalnie. Oprócz tego końcowy efekt powinien być zgodny z obowiązującymi przepisami. Cała operacja zazwyczaj nie jest zbyt trudna, a koszt jest stosunkowo niski względem ostatecznego efektu.

Folia PPF — zalety innowacyjnego rozwiązania.

Folia PPF tworzy powłokę zabezpieczającą nasze reflektory. Stanowi ona ochronę przed zanieczyszczeniami drogowymi, przedłuża żywotność lamp i chroni je przed matowieniem. Ciekawostką jest to, że folia PPF jest jedyną tego typu folią, która gwarantuje ochronę kloszy przed kamieniami i piaskiem. Za pomocą tego rozwiązania zachowasz lampy samochodowe w idealnym stanie, dzięki czemu zapewnią Ci one idealną widoczność po zmroku.

Kolejną z licznych zalet takiej folii jest jej umiejętność samoregeneracji. Drobne rysy i zadrapania same się regenerują pod wpływem ciepła. Zabieg przyciemniania lamp jest przydatny szczególnie wtedy, kiedy zainwestowaliśmy sporą kwotę w kupno nowego auta i chcemy, aby jak najdłużej zachowało ono swój nienaganny wygląd. Idealnie sprawdzi się on również przy renowacji aut zabytkowych.

Biorąc pod uwagę, że nie każdy dysponuje własnym garażem i umiejętnościami do samodzielnego oklejenia lamp, to zadanie powinno się powierzyć profesjonalnym firmom detailingowym. Fachowcy wykonają tę usługę przy pomocy odpowiednich preparatów chemicznych, akcesoriów i narzędzi. Patrząc na zalety i korzyści oklejonych reflektorów, taka usługa z pewnością warta jest swojej ceny.

Ochrona kloszy, przyciemnianie lamp Sosnowiec

Przyciemnianie lamp nie jest procesem skomplikowanym, więc każdy może się do tego zabrać samodzielnie, należy wyposażyć się w dobrej, jakości folię. Zanim przystąpimy do pracy musimy wyposażyć się w niezbędne przedmioty, takie jak:

  • opalarka,
  • rakla do wyrównania folii,
  • taśma maskująca,
  • płyn aplikacyjny,
  • nóż, nożyczki,
  • alkohol izopropylowy, najlepiej użyć gotowego produktu o stężeniu 50% lub 20%,
  • czystą szmatkę.

W pierwszym kroku należy dokładnie wyczyścić lampy z wszelkich zabrudzeń, oraz odtłuścić ją. Pamiętamy, aby zrobić to dokładnie zwracając uwagę na krawędzie. Warto użyć taśmy maskującej w celu zabezpieczenia lakieru wokół klosza, zapewni nam to wygodę podczas oklejania. Wówczas, gdy oczyścimy lampę, spryskujemy ją w całości alkoholem izopropylowym, dlatego że na mokro łatwiej jest odkleić folię i ponownie przykleić w razie pomyłki.

Drugim krokiem jest oklejanie, od tego będzie zależeć efekt końcowy, więc jest to najważniejszy etap podczas pracy. Po odklejeniu zabezpieczenia, zwilżamy alkoholem stronę z klejem a następnie przykładamy folię do lampy, spryskując ją z zewnątrz. Raklem z filcem musimy wycisnąć cały roztwór alkoholu spod folii, ważne jest, aby zrobić to dokładnie, ponieważ pozostawione fragmenty mogą spowodować defekt w postaci guzków przy odklejaniu.

Najczęstszym błędem jest złe posługiwanie się raklem, a dokładnie chodzi o ruch, należy przesuwać go zawsze od środka do zewnątrz, tak by nie uszkodzić folii. Następnie pozbywamy się z powierzchni klosza, alkoholu, jednocześnie naciągając folię tak by dopasowała się do lampy.

W ostatnim kroku podgrzewamy folię opalarką, dzięki czemu staje się elastyczna i łatwo dopasowuję się do kształtu klosza, w tym samym czasie wygładzamy ją raklem, by nie pojawiły się fałdy. Kiedy folia przylegnie do lampy, używamy opalarki na rantach, jednocześnie wygładzając ją, pomoże to w dokładnym pokryciu całej warstwy klosza. Ostatnia czynność, jaką trzeba wykonać jest odcięcie nadmiaru folii, pomiędzy lampą a karoserią za pomocą nożyka. Całą resztę dociskamy raklem, aby przyległa do rantów.

Przyciemnianie lamp Katowice folią PPF

Światowy lider w produkcji folii zabezpieczeniowej wprowadził na rynek innowacyjny produkt, jakim jest samo regenerująca folia PPF. Jest to produkt wykonany z poliuretanu, który został zabarwiony w dwóch właściwościach w celu zapewnieniu efektu przyciemniania lamp. Skąd się wzięła na to moda? Na pierwszy rzut oka ciemne klosze, przywodzą myśli sportowych aut, jest to popularny tuning aut, który świetnie komponuje się z przyciemnieniem szyb, efektownymi felgami, czy też spojlerami. Folie, co najważniejsze nie pogarszają, jakości światła i nie wpływają na nie, jest to metoda odwracalna a po zdjęciu nie zauważy się żadnych ubocznych efektów ani nie wpływa na gwarancję pojazdu.

Jest to doskonałe połączenie przyciemnienie lamp z funkcją ochronną, która zapewnia zabezpieczenie przed otarciami, obiciami, uszkodzeniami szkła. Jedną z najważniejszych cech, która posiada jest samo regeneracja, która pozwala na usunięcie drobnych rys, zadrapań pod wpływem ciepła. Można ja stosować zarówno do lamp przednich jak i tylnych, a charakteryzują się trzema rodzajami, to jest bezbarwna, lekko ściemniająca i przyciemniająca.

Trzeci rodzaj folii przyciemniającej „ DynoSmoke” posiada właściwości hydrofobowe, dzięki czemu lampy przez długi czas pozostają czyste, są odporne na żółknięcia i pęknięcia. Najważniejsze cechy, które posiada to ochrona przed matowieniem, indywidualny wygląd samochodu, ochrona przed kamieniem i piaskiem, przedłużenie żywotności lamp.

Oddział Łęki (Bielsko Biała)

Oddział Sosnowiec

Ochrona i przyciemnianie kloszy Śląsk

Każdy właściciel swojego samochodu stara się przede wszystkim o niego dbać, dopieszczać. Ponadto chce by jego auto wyglądało efektownie i oryginalnie. By poprawić wygląd samochodu stosowane są różne zabiegu od polerki, nałożenie powłoki ceramicznej, po przyciemnianie szyb i inne.

Wiele osób decyduje się na przyciemnianie lamp np. z tyłu, co znacznie wpływa na poprawę wyglądu. Przyciemnianie lamp samochodowych stosowane jest na tylnych i przednich lampach każdego samochodu w celu ekspozycyjno-tuningowym. Warto pamiętać również o ochronie zwykłych kloszy wybierając np. folie PPF, która pełni funkcje ochronną, zabezpieczając nasze reflektory, a także nadaje autu sportowego wyglądu.

Jest to przełomowa technologia, dzięki której można uzyskać długotrwałą ochronę. Folia zabezpiecza lampy przed uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak matowienie szkła, otarcia, drobiny piasku, które uderzają bezpośrednio w klosz w wyniku czego powstają mniejsze lub większe rysy. Chroni lampy także przed rozbiciem szkła.

Wykonana jest z poliuretanu, w przypadku folii, które stosowane są do przyciemniania, zostają one specjalnie zabarwiane. Każda z nich posiada właściwości samoregenerujące. Drobne zadrapania, czy też rysy pod wpływem ciepła ulegają samoregeneracji. Dzięki folii PPF w łatwy i dość szybki sposób możemy uzyskać indywidualny wygląd naszego samochodu. Wykonanie takiego zabiegu nie wpływa niekorzystnie na komfort jazdy, ponieważ zaaplikowana folia ochronna nie powoduje zmniejszenia widoczności i załamania światła, które daje. Stosowanie bezbarwnych folii ochronnych, a także przyciemniających przedłuża żywotność lamp. Dopasowują się do każdego modelu reflektorów, niezależnie od wielkości czy też kształtu (samochody sportowe, dostawcze, SUV).

Wybierz sprawdzoną firmę do detailingu Twojego auta

Gdy zdecydujemy się na aplikacje którejkolwiek folii warto skorzystać z usług, które oferuje firma zajmująca się detaligiem. Zajmą się wybraniem odpowiednich produktów, jak również samym montażem. Folię w każdej chwili bez problemu można zdemontować, nie uszkadzając przy tym w żaden sposób powierzchni lampy.