< powrót do listy artykułów

Jak uzyskać efekt samochodu z salonowej wystawy?

Majcher team w listopadowym wydaniu FORBES

Użytkowanie auta wpływa na jego stan zarówno techniczny, jak i wizualny. Im częściej korzystasz z samochodu, tym bardziej jest ono narażone na różne uszkodzenia. Od tego jednak jest pojazd – służy do pokonywania nie tylko krótkich, ale też długich dystansów. Na szczęście w każdym momencie możliwe jest przywrócenie jego dawnego blasku. Sprawdź, co zrobić, aby uzyskać efekt samochodu z salonowej wystawy.

Korzystanie z auta wiąże się z powstawaniem na nim różnych uszkodzeń. Dotyczą one przede wszystkim jego wyglądu, ponieważ samochód często jest narażony na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Przechowywanie go w garażu zwiększa żywotność lakieru, ale nie zapewnia jego idealnego stanu przez długi czas. Pojazd w ruchu także ma styczność z opadami i zanieczyszczeniami, w związku z czym ulega uszkodzeniom. Aby jak najdłużej cieszyć się jego ładnym wyglądem, należy o niego odpowiednio zadbać. Przede wszystkim warto zwracać uwagę na to, gdzie się parkuje. Poza tym trzeba regularnie myć auto, ponieważ świeży brud jest łatwiejszy do usunięcia. Takie zabiegi nie są jednak wystarczające, by przywrócić samochodowi wygląd prosto z salonowej wystawy. Warto się więc zdecydować na auto detailing.

Na czym polega auto detailing?

Auto detailing to precyzyjna i kilkuetapowa pielęgnacja auta, której celem jest przede wszystkim poprawa wyglądu pojazdu. Dzięki niej możliwe jest uzyskanie efektu samochodu z salonowej wystawy. Oprócz tego zabiegi wykonywane na aucie prowadzą do jego właściwego zabezpieczenia przed różnymi uszkodzeniami. Taka ochrona jest niezwykle ważna, ponieważ pozwala przez długi czas cieszyć się dobrym stanem samochodu. Auto detailing polega głównie na czyszczeniu zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych elementów pojazdu. Po jego wykonaniu każda część zaczyna błyszczeć i prezentuje się jak nowa. Takie zabiegi stosuje się w przypadku wszystkich rodzajów samochodów. Nie ma żadnych przeciwwskazań, by poddać im nowe oraz stare auta.

Czyszczenie samochodu wewnątrz i na zewnątrz

Prace pielęgnacyjne składające się na auto detailing obejmują zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne części samochodu. Wyczyszczeniu ulega całe wyposażenie pojazdu m.in. tapicerki, uszczelki, listwy czy kokpit. Z kolei auto SPA zewnętrzne obejmuje dokładne mycie lakieru, a także kół. Prace związane z pielęgnacją lakieru są podzielone na kilka etapów, aby jak najlepiej zadbać o jego wygląd i stan. Najpierw trzeba się pozbyć wszystkich zanieczyszczeń z powierzchni samochodu, a następnie ma miejsce proces czyszczenia i wygładzania lakieru za pomocą specjalnej glinki. Po tym jest czas na renowację i zabezpieczenie lakieru, co pozwala przedłużyć jego żywotność. Na samym końcu można wykonać czyszczenie kół, felg, a także pozostałych elementów karoserii.

< powrót do listy artykułów
Jak uzyskać efekt samochodu z salonowej wystawy? Jak uzyskać efekt samochodu z salonowej wystawy?
5.00 44 5 0